Dlaczego warto mieć trenera personalnego?

Dlaczego warto mieć trenera personalnego?

wpis w: Blog | 0

 

Trener personalny może pomóc ci w pełni wykorzystać twój potencjał podczas ćwiczeń.

 

Jeśli masz trudności z motywacją do ćwiczeń, czujesz, że nie czerpiesz wystarczających korzyści z treningu, nie widzisz efektów mimo godzin spędzonych na siłowni lub po prostu nie wiesz, jak masz trenować, żeby osiągnąć swoje cele, powinieneś rozważyć współpracę z trenerem personalnym. Trener osobisty to coś więcej niż instruktor – może pomóc ci w ułożeniu optymalnego planu treningowego i razem z tobą dążyć do celu. Jeśli marzysz o utarcie kilku kilogramów, szczuplejszych ramionach czy płaskim brzuchu, trener personalny pomoże ci to osiągnąć.

 

 

W jaki sposób trener personalny może pomóc?

 

Wynajęcie osobistego trenera oznacza zarówno zobowiązanie finansowe, jak i poświęcenie czasu dla własnego zdrowia i kondycji. Osobisty trener może pomóc:

 

ZACZĄĆ

 

Osobisty trener może poprowadzić cię przez świat fitnessu tworząc specjalnie dla ciebie indywidualną ścieżkę treningów.

 

NAUCZYĆ PRAWIDŁOWEJ TECHNIKI ĆWICZEŃ

 

Jeśli nie wykonujesz ćwiczeń we właściwy sposób, możesz doprowadzić do uszkodzeń i kontuzji, które na długi czas uniemożliwią się uprawiania sportu. Dzięki prawidłowej technice ćwiczeń jesteś bezpieczny a uzyskane korzyści z treningu maksymalne.

 

OSIĄGNĄĆ CEL

 

Jeśli zawsze chciałeś zrzucić 20 kilo, wzmocnić swoje ciało, albo po prostu być zdrowszym człowiekiem, ale nigdy nie udało ci się tego osiągnąć samemu, trener personalny pomoże ci utrzymać się w ryzach planu treningowego.

 

Nawet kilka sesji z trenerem personalnym może być tego warte.

 

Trener Personalny: Jak znaleźć najlepszego dla ciebie?

 

Jeśli uważasz, że trening z trenerem personalnym to coś dla ciebie, przy poszukiwaniach odpowiedniego trenera miej na uwadze wybór takiego, który pasuje do twoich potrzeb:

 

NAJPIERW WYPRÓBUJ

Jeśli jesteś członkiem siłowni, poproś o listę trenerów, i zapytaj o ich wykształcenie i doświadczenie. Dobrze też rozeznać się wśród znajomych – może mogą polecić trenera personalnego, z którego sami są zadowoleni. Możesz wykupić jedną sesję i zobaczyć jak będzie się układała wasza współpraca. Wielu trenerów pierwsze spotkanie oferuje bezpłatnie, jest to okazja, żeby się poznać, porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i sprawdzić czy do siebie pasujecie.

 

SPRAWDŹ KWALIFIKACJE

 

To oczywiste, że chcesz trenować z trenerem, który jest wykształcony i certyfikowany. To gwarancja bezpiecznego treningu. Taki trener nie zrobi ci krzywdy. Niestety na rynku wciąż jest wielu samozwańczych „trenerów”, którzy myślą, że skoro wytrenowali siebie, to mogą trenować innych, mimo braku odpowiedniego przygotowania. Od nich trzymaj się z daleka.

 

SZUKAJ ONLINE

 

Wielu trenerów posiada własne strony internetowe. To może być dobry miejsce do rozpoczęcia poszukiwań odpowiedniego trenera. Sprawdzaj opinie i komentarze, zobacz jakie ma osiągnięcia, czy w czymś się specjalizuje i jakie są jego kwalifikacje. Dobry trener nie będzie ukrywał swoich sukcesów.

 

 

Komentarze