Jak stać się silniejszym?

Jak stać się silniejszym?

wpis w: Blog | 0

 

Co to znaczy być silnym? Różni ludzie mają różne definicje, oparte na różnych receptach. Oto kilka zasad, których przestrzeganie pomoże ci zyskać siłę.

 

JEDZ DUŻO, JEDZ DOBRZE I ZWIĘKSZ MASĘ

 

Kiedy trenujesz dla określonego efektu, prawie zawsze wymaga to poświęcenia jakiegoś celu na rzecz innego. Kiedy celem jest atletyczna sylwetka, masa nieco spada. Kiedy skupiamy się na rozmiarze, tracimy na mobilności. Tak już po prostu jest.

Budowanie siły jest trudne, a kiedy dążysz do tego, musisz pamiętać, żeby spożywać odpowiednie ilości białka dla regeneracji mięśni i wzrostu, oraz odpowiednią ilość kalorii.

 

Innymi słowy, żeby mieć więcej siły, trzeba odpowiednio dużo jeść, a co za tym idzie, nieco przybrać na masie. Łatwiej podnosić ciężary kiedy samemu jest się ciężkim. Musisz najpierw zwiększyć swoją masę mięśniową, aby następnie zwiększyć swoją siłę. Nie martw się dodatkowymi kilogramami – to więcej mięśni do pracy.

 

TRENUJ SIŁĘ – PODNOŚ CIĘŻARY 

 

Siła to kwestia wytrzymałości mięśni. Podnoszenie ciężarów pozwoli ci wypracować siłę, jednak jej wzrost zleży również od odpowiedniego dziennego bilansu kalorii i regeneracji. Żeby trenować siłę, trzeba mieć też zbudowaną odpowiednią masę mięśni- wiele rodzajów treningu „na siłę” jest identycznych z „treningiem na masę”. Jeśli zależy ci na dodatkowym zyskaniu masy dobrym rozwiązaniem jest podnoszenie większych ciężarów. Jednak jeśli celem jest siła, a nie masa, to duża liczba powtórzeń z lekkim obciążeniem stanowi środek do jego osiągnięcia. Stosowanie tej techniki pomoże uniknąć dodatkowej masy. Lżejsze ciężary wymagają dużo większej ilości powtórzeń, ale znacznie lepiej zbudujesz w ten sposób siłę mięśni.

 

ŚLEDŹ SWOJE POSTĘPY I TRZYMAJ SIĘ PLANU

 

Nie ma jednego idealnego treningu na siłę, z prostego powodu – nie trzeba mieć doskonałego programu ćwiczeń, aby zyskać siłę. Jest wiele dostępnych, nieskomplikowanych programów treningowych przeznaczonych właśnie na wzrost siły. Najważniejsze jest jednak podążanie zgodnie z programem i śledzenie swoich postępów.

 

Część śledzenia jest ważniejsza niż prawdopodobnie ci się wydaje. Poza tym, że jesteś wtedy dużo lepiej zorganizowany, występują także psychologiczne korzyści – ponieważ wiesz co jesteś w stanie osiągnąć, jak daleko zajść, co sprawia, że twój cel jest bardziej realny i w zasięgu ręki. Systematyczność i podążanie według planu jest kluczem do zyskania siły.

Komentarze