Co daje nam aktywność fizyczna? Poznaj jej 7 korzyści!

Co daje nam aktywność fizyczna? Poznaj jej 7 korzyści!

wpis w: Blog | 0

Większość z nas słyszała, że ćwiczenia są dobre dla organizmu ale czy zdajecie sobie sprawę jak bardzo? Wpływają na pobudzenie, dobry nastrój aż po poprawę życia seksualnego! Sprawdźcie co jeszcze działa na plus i zacznijcie już dziś!

Chcesz poczuć się lepiej, mieć więcej energii, a może nawet wydłużyć swoje życie? Nie szukaj odpowiedzi w poradnikach medyczny – wystarczy regularnie uprawiać sport.. Korzyści zdrowotnych wynikających z regularnych ćwiczeń i aktywności fizycznej nie da się podważyć! Dodatkowo są w zasięgu Twojej ręki, bo tylko od Ciebie zależy ile i jak będziesz ćwiczyć. Nie ważne ile masz lat i jakiej jesteś płci – wszystko zależy od Ciebie. Zobacz jak może zmienić się Twoje życie:

  1. Aktywność  kontroluje wagę

Ćwiczenia mogą zapobiec nadmiernemu przyrostowi masy ciała i pomagają w utrzymaniu stałej wagi. Im bardziej intensywna aktywność, tym więcej kalorii spalisz. Jeśli w danym dniu nie masz możliwości odbycia treningu zamień windę na schody a do codziennych prac domowych dołóż więcej zaangażowania i energii;)

  2. Ćwiczenia pomagają zwalczać choroby oraz poprawiają kondycję zdrowotną

Martwisz się o swoje serce? Twoje ciśnienie krwi nie jest odpowiednie? Bycia aktywnym zwiększa ilość lipoprotein, czyli „dobrego” cholesterolu zmniejsza zaś zawartość niezdrowych  trójglicerydów. Dodatkowo utrzymuje płynny przepływ krwi, co zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Regularna aktywność fizyczna może pomóc zapobiegać lub zwalczać całą gamę problemów zdrowotnych, w tym udar mózgu, cukrzycę typu 2, depresję, niektóre rodzaje raka czy artretyzm.

3. Ćwiczenia poprawiają nastrój

Potrzebujesz się wyluzować? Chcesz rozładować stres po ciężkim dniu? Treningu na siłowni lub energiczny, 30-minutowy spacer możne Ci pomóc! Aktywność fizyczna stymuluje różne substancje chemiczne w naszym mózgu, które sprawiają, że jesteś szczęśliwszy i bardziej zrelaksowany. Poprzez ćwiczenia dbasz również o swój wygląd co z pewnością wpływa korzystanie na pewność siebie oraz samoocenę.

   4. Poczuj przypływ energii

Wejście na drugie piętro przyprawia Cię o zadyszkę a bieg do uciekającego autobusu wyciska siódme poty? Aktywny tryb życia poprawi Twoją kondycję, zwiększy wytrzymałość oraz doda siły Twoim mięśniom. Ćwiczenia i aktywność fizyczna dostarcza tlenu i składników odżywczych do tkanek i  usprawnia pracę układu sercowo-naczyniowego – A gdy serce i płuca pracują wydajniej, Twoja energia rośnie!

   5. Gdy ćwiczysz, lepiej śpisz

Cierpisz na bezsenność lub ciągle czujesz się ospały? Regularny trening pomaga przesypiać noce oraz sprawi, że Twój sen będzie o wiele głębszy. Nie ćwicz jednak bezpośrednio przed położeniem się spać, żeby nie pobudzić swego organizmu zbyt bardzo.

   6. Aktywność fizyczna poprawia jakość życia seksualnego

Jesteś zbyt zmęczony na nocne igraszki? Nie możesz cieszyć się intymnością fizyczną, bo nie odpowiadają Ci Twoje kształty? Wprowadź do swojego życia więcej ruchu. Ćwiczenia pobudzą Twój organizm a „zewnętrzne” korzyści ich uprawiania sprawiają, że poczujesz się lepiej we własnym ciele, co z pewnością ma pozytywny wpływ na życie seksualne. Osoby aktywne  są mniej narażone za problemy z zaburzeniem erekcji.

   7. Ćwiczenie może być świetną zabawą

Ćwiczenia i aktywność fizyczna jest świetnym sposobem na zagospodarowanie własnego czasu jak również daje możliwość spędzenia go z bliskimi. A więc do dzieła! Znajdź taką aktywność, jaką lubisz i zaraź nią swoich przyjaciół!
Ćwiczenia i aktywność fizyczna to świetny sposób, aby lepiej się czuć, uzyskać korzyści zdrowotne dobrze się przy tym bawiąc. Jako swój cel obierz co najmniej 30 minut aktywności fizycznej dziennie i ciesz się efektami!

 

Komentarze