8 wskazówek na poprawę letniej sylwetki

8 wskazówek na poprawę letniej sylwetki

wpis w: Blog | 0

Potrzebujesz planu na piękne ciało?

Te wskazówki pomogą Ci pozbyć się nadmiaru zarówno tłuszczu jak i wymówek!

Decyzję o zrzuceniu zbędnej oponki możemy podjąć o każdej porze roku ale okres letni jest wyjątkowy. Plaża, słońce, wakacje sprawiają, że chcemy wyglądać jak najlepiej.

Dodaj poniższe techniki do swojego dotychczasowego planu żywienia oraz ćwiczeń a efekty przyjdą szybciej niż myślisz;-)

  1. Śledź pochłaniane kalorie

Wszystko co „dostaje” się do naszego organizmu musi być kontrolowane i liczone jeśli chcemy szybko stracić nadmiar tłuszczu tego lata. Obserwuj i zapisuj co jesz, sprawdzając na co jeszcze możesz sobie pozwolić. Może brzmi to dość abstrakcyjnie ale w ten sposób zobaczysz ile „nadprogramowych” posiłków czy przekąsek zjadasz. Najłatwiej zacząć od obcięcia dodatkowych kalorii;)

  1. Spoć się na dzień dobry!

Warto rozpocząć dzień 20 minutowym treningiem cardio o umiarkowanej intensywności. Co to oznacza – musimy zachować nasze tętno na poziomie 65 -78 procent maksymalnego. Nigdy nie może być wyższe. Obrazując to w bardzo prosty sposób musimy ćwiczyć tak abyśmy podczas treningu mogli wypowiadać krótkie zdania a nie długie sentencje;)

  1. Zero elektroniki na siłowni!

Ta zasada przynosi nie tylko „fizyczne” efekty;) Bezapelacyjnie nie powinniśmy wchodzić na siłownię z telefonem czy innym tego typu gadżetem, który zjada nasz czas. Sami wyznaczcie sobie kare i za każde spojrzenie w telefon zróbcie 10 karnych Burpees czyli- pompka, przysiad, wyskok – dla zdrowotności;)

  1. Skończ wizytę na siłowni HIITem

O tym treningu znajdziecie odrębny artykuł na moim blogu ale dla przypomnienia jest to intensywny trening interwałowy. Może to być np.  30-sekundowy  sprint z 90 sekundonwym odpoczynkiem powtórzony 6 razy . Ćwiczenia powinny być wykonywane w czasie krótszym niż 20 minut, w tym rozgrzewka i cool down.

  1. Jedz więcej błonnika

Błonnik jest podstawą  dobrego  trawienia, ale przerzucenie się na  pokarmy  bogate w błonnik może początkowo sprawiać mały problem. Na początku można poczuć się nieco nadętym i zagazowanym ale już po tygodniu zaczniesz odczuwać zbawienne korzyści tłumienia apetytu. Ponadto poprawia kontrolę stężenia glukozy we krwi, a w dłuższej perspektywie czasu może nawet zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2.

  1. Pamiętaj o węglowodanach

Jeśli chcesz szybko schudnąć, zacznij zwracać uwagę na węglowodany i zacznij spożywać je gównie w porach okołotreningowych. Węgle spożywane tuż przed serią ćwiczeń  zostaną szybko wykorzystane jako źródło paliwa w celu wspierania treningu. Te, spożywane po uzupełnią zapasy glikogenu i przygotują mięśnie do następnej sesji.

  1. Siłownia to nie wszystko

Po siłowni zajmujesz miejsce w wygodnym fotelu a pilot to Twój najlepszy przyjaciel? Tak być nie może! Musisz zmienić cały swój styl życia – treningi na siłowni nie wystarczą. Utrzymaj swoje ciało w ruchu przez większość część dnia. Wybieraj spacer zamiast autobusu, schody zamiast windy i poświęcaj więcej czasu swojemu pupilowi na powietrzu;)

  1. Nie nagradzaj się jedzeniem

Istnieje pewna pułapka, w którą nie jeden z nas dał się złapać. „Dziś tyle ćwiczyłem, to mogę pozwolić sobie na podwójny deser” –Nie, to tak nie działa. Ustalaj sobie tygodniowe cele i rób wszystko aby się ich trzymać.  Zapisz je sobie w widocznych miejscach żeby nie zapomnieć do czego dążysz. Po osiągnięciu celu, wyznacz kolejny i kolejny… Prawdziwa nagroda przyjdzie na pewno gdy staniesz przed lustrem i będziesz miał ciało, w którym czujesz się świetnie a jak wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch;-)

Nie poddawajcie się!

Komentarze